»V prometu je vsakršno pitje alkohola neodgovorno. Tudi v službi za alkohol ni mesta. V družbi in doma pa moramo pomisliti na druge, predvsem na otroke, kaj jim sporočamo s pitjem alkohola.«
»Zavedati se moramo, da so mladostniki bolj ranljivi za večino učinkov alkohola. Prej ko mladostnik začne piti alkohol, večja je verjetnost, da bo imel pozneje v življenju zaradi alkohola težave.«
»Verjetnost, da bo nosečnica opustila pitje alkohola, je večja, če okolica od nje ne pričakuje, da bo pila alkohol, če je v to ne sili, če njen partner ne pije ali zmanjša pitje alkohola in tudi njo spodbuja k nepitju alkohola ter če podobno storijo njeni bližnji, sodelavci, prijatelji.«
»Imamo veliko boljših izbir, kot je pitje alkohola.«
»Marsikdo pomisli na alkohol ali tudi poseže po njem v upanju, da bodo ti občutki izginili. Vendar alkohol ni rešitev, saj zmanjšuje odpornost, razdira odnose in osebno stisko še poveča.«
»Korak iz objema alkohola trenutek odločitve, ki terja veliko vztrajnosti in podpore.«
»Med slovenskimi mladostniki v zadnjih letih sicer opažamo upad pitja alkoholnih pijač, a v pitju alkohola še vedno presegamo mednarodna povprečja.«
»Alkohol je namreč, ko prestopi to tanko črto sreče, v naslednjem trenutku že tragika, je zlo, ki uničuje naše zdravje, odnose in življenja.«
»Zelo zmotno je prepričanje, da obilna hrana lahko ublaži posledice pitja alkohola.«
»V obdobju 2002–2018 beležimo ugodne trende, večina kazalnikov pitja alkohola se je znižala, a še vedno presegamo mednarodno HBSC-povprečje. V odstotku 15-letnikov, ki so bili opiti vsaj dvakrat v življenju, je Slovenija na 11. mestu med 45 državami, v odstotku tistih, ki so že pili alkohol, pa celo na 10.«
»Včeraj sem dejal, da mlade ženske tekmujejo z moškimi pri pitju alkohola. To je škodljivo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju